x
e k o k o m

Біфідобактерії

Біфідобактерії є домінантними представниками нормальної кишкової мікрофлори людини та тварин і відіграють істотну роль у нормалізації метаболізму організму-господаря. Властивості біфідобактерій дозволяють використовувати їх як основу для створення лікувально-профілактичних препаратів та продуктів функціонального харчування.


Bifidobacterium spp.

Біфідобактерії є обов'язковими анаеробними бактеріями, які природним чином присутні як домінуюча мікробіота товстої кишки. У грудних дітей біфідобактерії складають близько 90% кишкових бактерій, які з'являються незабаром після народження. Кількість біфідобактерій зменшується в організмі людини з віком.


Хоча біфідобактерії виробляють молочну кислоту, вони є молочнокислими бактеріями. Види Bifidobacterium належать до підгрупи Actinomyces грампозитивних еубактерій. Під час ферментації цукру крім молочної кислоти вони також виробляють оцтову, жирну кислоту з коротким ланцюгом (SCFA). Оцтова кислота більш ефективна для зменшення зростання дріжджів і цвілі, і навіть може використовуватися організмом в якості енергії. Біфідобактерії також виробляють етанол, мурашину кислоту та деякі види бурштинової кислоти. Вони також можуть використовувати дієтичні олігосахариди як альтернативне джерело енергії. Асоційовані з немовлям біфідобактерії мають здатність ферментувати молочні олігосахариди, тоді як дорослі види використовують рослинні олігосахариди, що узгоджується з тим, з чим вони стикаються в навколишньому середовищі.


Біфідобактерії вважаються важливими пробіотиками і використовуються у харчовій промисловості для профілактики та лікування широкого спектру шлунково-кишкових розладів людини. Вони представляють перспективні досягнення в галузі профілактики та терапії.


Переваги

- Регуляція мікробного гомеостазу кишечника.

- Запобігання заселенню кишечника патогенними мікроорганізмами шляхом конкуренції за поживні речовини та ділянки зв'язування білка на епітеліальних поверхнях.

- Зниження рН у кишечнику та синтез бактеріоцинів, які пригнічують зростання небажаних бактерій.

- Профілактика та лікування інфекційної діареї у немовлят та дітей, а також діареї різної етіології у дорослих.

- Синтез кількох вітамінів групи В (включаючи біотин) у кишечнику.

- Зменшення непереносимості лактози та покращення засвоюваності молочних продуктів.

- Зниження рівня холестерину у сироватці.

- Біоконверсія ряду харчових сполук (пребіотиків) у біоактивні молекули.

- Протипухлинна та протиракова активність за допомогою пригнічення проканцерогенних ферментативних речовин у мікробіоті.

- Стимуляція імунної системи.