x
e k o k o m

Загальна інформація щодо культур


Пробіотики – живі мікроорганізми, що надають сприятливий ефект на здоров'я людини. До пробіотичних мікроорганізмів відносять представників захисних груп нормального кишкового мікробіоценозу людини та природних симбіотичних асоціацій, переважно роду Bifidobacterium та Lactobacillus, рідше – пропіоновокислі бактерії, ентерококи, дріжджі та ін.


Це пов'язано з тим, що найбільша кількість бактерій, що благотворно впливають на здоров'я людей, було виділено саме з кишечника людини і саме ці бактерії, колонізуючи шлунково-кишковий тракт і постійно присутні в ньому, беруть на себе основну захисну функцію, в той час як інші мікроорганізми є транзиторними.


Основними механізмами позитивного ефекту пробіотиків вважаються

- інгібування зростання потенційно шкідливих мікроорганізмів;

- стимуляція імунітету;

- нейтралізація токсинів;

- засвоєння поживних субстратів;

- синтез необхідних речовин: вітаміни, амінокислоти, леткі жирні кислоти, ферменти;

- участь у загальному метаболізмі макроорганізмів, нормалізація роботи кишечника;

- прискорення процесів травлення їжі;

- поповнення дефіциту білків тваринного походження;

- зниження алергічних реакцій організму;

- зниження стресових станів організму.


Ідея цілеспрямованої зміни складу симбіотичної мікрофлори шлунково-кишкового тракту належить І.І. Мечнікову. Запропонований ним метод ентерального введення живих культур молочнокислих бактерій як антагоністів гнильних мікробів став початком сучасних досліджень у галузі бактеріотерапії та профілактики різних патологічних станів, пов'язаних із порушеннями складу нормальної мікрофлори кишечника.


Сьогодні цей метод набув широкого розвитку у всьому світі. В даний час створені та продовжують розроблятися різні препарати на основі пробіотичних культур у якості супутного лікування та профілактики:

- функціональних розладів (запори, здуття, діарея) та запалень шлунково-кишкового тракту;

- поліпшення здоров'я ШКТ малюків, дитячі коліки, регуляція толерантності до лактози;

- інфекцій сечовивідних шляхів, рецидивуючого циститу;

- вагінальних інфекцій, рецидивуючого кандидозу;

- патогенної флори ротової порожнини та покращення її стану, профілактика карієсу;

- гострих респіраторних захворювань, ІВДШ та зниження назальних симптомів застуд;

- серцево-судинної системи, зниження артеріального тиску;

- ожиріння;

- рівня холестерину та тригліцеридів;

- алергічних станів, покращення станів при атопічному дерматиті, хейліті, псоріазі, виникненні екземи, хвороби Крона;

- функцій імунної системи;

- кишкових розладів при прийомі антибіотиків та/або антимікотиків, відновлення «дружнього» балансу після їх застосування;

- виразки шлунка, СРК, НВК, пухлин та ін.

Це можуть бути пробіотики, симбіотики, синбіотики, мультибіотики, метаболітики, що посилюють ефект синергії комбінацій для різних вікових груп.

Звертаємо вашу увагу, що не всі штами однаково ефективні та корисні. Очікуваний ефект визначає добова доза споживання бактерій.

Обов'язковими вимогами до мікроорганізмів-пробіотиків є

- Непатогенність. Культури можуть бути забруднені хвороботворними мікроорганізмами. Пробіотики повинні контролюватись за токсиноутворенням та іншими факторами патогенності.

- Грампозитивні. Їм віддається перевага у зв'язку з тим, що вони стійкіші до руйнування травними ферментами, лізоцимом, до заморожування та висушування.

- Кислотостійкість. Бактерії повинні проходити непошкодженими через шлунок, де міститься соляна кислота. Пробіотики повинні самі продукувати кислоти і цим сприяти створенню середовища, неприйнятного для розвитку колібактерій.

- Специфічність пробіотичного штаму. Вона полягає у прикріпленні до слизової оболонки кишечника, а не просто його колонізацію у вмісті кишечника.

- Виділення анти-Е.coli фактора. Мікроорганізми, що підбираються, повинні продукувати анти-Е.coli фактор, що інгібує розвиток колібактерій в кишечнику.

- Стійкість до жовчі. Є однією з найважливіших властивостей культур, що входять у склад пробіотичних препаратів, то що багато молочнокислих мікроорганізмів дуже чутливі до руйнування солями жовчних кислот.

- Стабільність корисних біологічних властивостей.


Для виробництва препаратів ми пропонуємо широкий асортимент живих мікроорганізмів із підтвердженим пробіотичним ефектом, вироблених відповідно до сучасних вимог Євросоюзу.

Зв'яжіться з нами для отримання більш детальної інформації.