x
e k o k o m

Сири "Паста Філата"

Качкавал, Проволоне, Моцарелла, Сулугуні, Скаморца та інші


Шлях до збільшення прибутковості виробництва – це виробництво сирів, які затребувані покупцями, збільшують свою частку на ринку, економічно вигідні у виробництві, невибагливі до якості сировини.


Організація виробництва фігурних сирів "Паста Філата" дає

- використання несиропридатної сировини. Технологія дозволяє застосовувати молоко з підвищеною кислотністю (до 25oТ) та бакобсімененістю (до 2 млн КУО/мл);

- практично необмежений асортимент. Поруч із представленими на ринку пострадянського простору сирами «Косичка», «Чечил», «Палички», «Спагетті», «Моцарелла» наша компанія допоможе освоїти виробництво сирів «Качіокавало», «Проволоне», «Скаморца», «Хапки», «Халумі», «Шулел», «Джедел», «Кукурудза» та багато інших. Крім цього, будь-яка фантазія сиророба може перетворитися на фігурний сир;

- відсутність процесу дозрівання. Це прискорить оборотність капіталу та заощадить холодоенергію для дозрівання;

- відсутність солільних басейнів. Економія часу для посолки та енергоресурсів для підготовки та підтримання розсолу;

- тривалі терміни зберігання. Мінімальні терміни зберігання – 2 місяці;

- мінімальна відпускна ціна фігурних сирів, порівняно з класичними твердими сирами, вища на 50%;

- збільшення виходу готового продукту. Усі фігурні сири (крім копчених) виробляються напівтвердими або напівм'якими (волога від 48 до 52%). Це значно зменшує собівартість товару. Приблизно з 10 л суміші виходить 1 кг сиру. Традиційні ж тверді сири виходять приблизно з 12 л суміші;

- сири для піци – «Піццайола», «Мікі», «Моцарелла» та ін. задовольнять цілорічну потребу піцерій та ресторанів.


КОНЦЕПЦІЯ 1


У вертикальний сировиготовлювач DONI Double O Vat PF (1) з апаратної ділянки подається нормалізоване та термізоване при 65°С молоко. Коагуляція, порізка та обсушування зерна протікають згідно з технологічними параметрами, необхідними для виробництва певного типу сиру, які задаються автоматично або вручну.

Готова сироватко-зернова суміш проходить через DONI Drainer (2), при цьому відділяється до 90% вільної сироватки. Потім сирне зерно подається в прес-візок (10), пресується за допомогою DONI Prepress (3) протягом 12-15 хвилин до формування пласта, після чого чеддеризується до рН 5,2-5,4. Процес протікає за 40-60 хвилин.

Чеддеризований пласт нарізається вручну і подається до DONI Plastformer (4). Форми заповнюються розплавленим продуктом та переносяться на пересувні стелажі (7). Готовий продукт транспортується до холодильної камери, де охолоджується до 12-15oС.

Охолоджений продукт упаковується (8) і прямує до камери для дозрівання. Під час охолодження форми перевертаються для рівномірного обсушування сиру з усіх боків.

Для виробництва сирних ниток, паличок, косичок використовується Агрегат формування сирної нитки (5), у бункер якого поміщають розплавлену сирну масу, а на виході отримують нитки (палички), які надходять у солільні ванни (6) для посолки та охолодження.

Дана схема виробництва підходить для дрібних та середніх підприємств. Продуктивність ділянки може досягати 20 000 кг готового продукту на добу і залежить від ваги головок сиру.

Процес виключно гнучкий і дозволяє переналаштовувати технологічні параметри та використовувати різні форми.


КОНЦЕПЦІЯ 2


У DONI Double O Vat PF (1) з апаратної ділянки подається нормалізоване та термізоване при 65°С молоко. Коагуляція, порізка та обсушування зерна протікають згідно з технологічними параметрами, необхідними для виробництва певного типу сиру, які задаються автоматично або вручну. Сироватко-зернова суміш транспортується до модуля безперервного відділення сироватки та чеддеризації DONI Cheddarmatic (2). Процес протікає протягом 40-60 хвилин у заданих умовах. Готова чеддеризована сирна маса нарізається на виході за допомогою пневматичної гільйотини на блоки, що подаються для подальшої обробки в DONI Plastformer (3). Термопластифікована маса автоматично заповнює мультиформи, які встановлені на дренуючій поверхні. Наступні 5 хвилин форми стоять нерухомо з метою одностороннього формування сирної голівки, після чого перевертаються на 180о за допомогою кантувача DONI Rotomatic (4).

Потім за допомогою штабелера (5) заповнені форми укладаються на пересувні стелажі (6), які направляють вручну в холодильну камеру для охолодження до 12-15oС. Процес охолодження триває від 2 до 12 годин, залежно від ваги головок.

Після охолодження продукту пересувні стелажі вручну направляють до розштабелера (7), а мультиформи за допомогою конвеєра направляються на DONI Mouldmatic (8), де готовий продукт витягується з форм та відправляється на упаковку. Мультиформи перевертаються і транспортуються до тунельної мийки (9), після чого вони знову перевертаються (4) і повторно заповнюються продуктом.

Така схема виробництва підходить для середніх та великих підприємств. Продуктивність ділянки може досягати 40 000 кг готового продукту на добу і залежить тільки від ваги сирних головок. Процес повністю автоматизований, крім охолодження продукту.


СИР ЧЕЧИЛ, КОСИЧКА, ПАЛОЧКИ


У DONI Double O Vat PF (1) з апаратної ділянки подається нормалізоване та термізоване при 65°С молоко. Коагуляція, порізка та обсушування зерна протікають згідно з технологічними параметрами, необхідними для виробництва певного типу сиру, які задаються автоматично або вручну. Готова сироватко-зернова суміш проходить через DONI Drainer (2), при цьому відділяється до 90% вільної сироватки. Потім сирне зерно подається в прес-візок та пресується за допомогою DONI Prepress (3) протягом 12-15 хвилин до формування пласта, після чого чеддеризується до рН 5,2-5,4. Процес протікає за 40-60 хвилин.

Чеддеризований пласт нарізається вручну і подається до DONI Plastformer (4).

На виході з DONI Plastformer (4) відбувається формування сирних ниток заданого діаметру, які надходять у тунель для охолодження та посолки (5), далі – на конвеєр (6), де нарізуються на відрізки стандартної довжини та перекладаються вручну на робочі поверхні (7), де плетуться фігурні сири - Чечил, Косичка та ін. Готовий продукт упаковується (8) і прямує до камери зберігання.

Дана схема виробництва підходить для дрібних та середніх підприємств. Продуктивність ділянки може досягати 4 000 кг готового продукту на добу.

Процес виключно гнучкий і дозволяє переналаштовувати технологічні параметри та виробляти велику різноманітність фігурних сирів.


СИР МОЦАРЕЛЛА


У DONI Double O Vat PF (1) з апаратної ділянки подається нормалізоване та термізоване при 65°С молоко. Коагуляція, порізка та обсушування зерна протікають згідно з технологічними параметрами, необхідними для виробництва певного типу сиру, які задаються автоматично або вручну. Готова сироватко-зернова суміш проходить через DONI Drainer (2), при цьому відділяється до 90% вільної сироватки. Потім сирне зерно подається в прес-візок (10), пресується за допомогою DONI Prepress (3) протягом 12-15 хвилин для формування пласта, після чого чеддеризується до досягнення рН 5,2-5,4. Процес протікає за 40-60 хвилин. Чеддеризований пласт нарізається вручну і подається до DONI Strechformer (4). Сформовані сирні кульки потрапляють у транспортний тунель (5), де охолоджуються та транспортуються завдяки потоку холодної води. Готовий продукт упаковується (6) у розсолі з низькою концентрацією солі.

Дана схема виробництва підходить для дрібних та середніх молокопереробних підприємств. Продуктивність ділянки може досягати до 10 000 кг готового продукту на добу.