x
e k o k o m

Особливості метаболізму деяких дріжджів дозволяють виористовувати їх разом з пробіотичними бактеріями, підвищуючи їхнє виживання та стимулюючи їх зростання. Застосування дріжджів в якості пробіотиків засноване на явищі антагонізму дріжджів та патогенних мікроорганізмів, яке в даний час пояснюється такими механізмами:

- конкуренцією за поживні речовини;

- зниженням рН середовища внаслідок зростання іонного обміну чи утворення органічних кислот;

- секрецією антибактеріальних сполук та вивільненням антимікробних сполук, таких як кілер-токсини або мікоцини.


Saccharomyces boulardii

Saccharomyces boulardii – найвідоміший пробіотик серед дріжджів. Вперше був виділений у 1923 р. французьким ученим в Індокитаї з тропічних плодів лічі та мангостину, шкірка яких використовується місцевим населенням для лікування діареї.

Сахароміцети Буларді (Saccharomyces boulardii) – це живі дріжджі, які, перебуваючи у травному тракті, діють подібно до захисних властивостей природної мікрофлори кишечника. Одночасно вони замінюють собою кишкову мікрофлору та діють у системі травлення як мікроорганізми проти діареї. Дріжджі Буларді мають унікальні фізіологічні властивості, такі як толерантність до змін рН і температури, резистентність до кислот, жовчі та ферментів. Вони ростуть при надзвичайно високій температурі для дріжджів. Сахароміцети Буларді не колонізують кишечник, не проникають за межі кишкової трубки до лімфатичних вузлів та інших органів і не викликають гістологічних змін слизової оболонки кишечника.


Переваги

- Продукують фактори, що конкурують із бактеріальними токсинами.

- Стимулюють продукцію глікопротеїнів, гідролаз, транспортерів, секреторних IgA, рецепторів для імуноглобулінів.

- Збільшують вироблення регуляторних цитокінів, що відіграють захисні функції.

- Збільшують ферментативну функцію кишківника, викликаючи активність дисахаридаз епітелію кишківника.

- Інгібують патогенні мікроорганізми Candida albicans, Clostridium difficile, Gardia lambliae, Klebsiela spp., Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Salmonella typhimurium, Shigella spp.

- Покращують травлення.

- Лікування діарей, пов'язаних із прийомом антибіотиків, переходом на парентеральне харчування.

- Лікування запальних захворювань кишечника (ЗЗК), хвороби Крона, виразкового коліту, синдрому подразненої товстої кишки, лямбліозів, амебіозів, гастритів, спричинених Helicobacter pylori.