x
e k o k o m

Зернений сир з вершками

У країнах СНД «Зернений сир» або «Домашній сир» все більше користується попитом. Цей продукт дуже рентабельний через підвищений попит та обмежену пропозицію. Крім того, більшу частину продукту зараз виробляють ручним або напівручним способом на застарілому обладнанні відритого типу. Найчастіше такий продукт виходить низької якості, з малим терміном придатності. Звідси і великий інтерес до сучасної лінії закритого типу, що дозволяє отримати натуральний продукт високої якості з терміном придатності 15-20 днів.

Зернений сир є продуктом зі стабільним крупним зерном, промитим і охолодженим пастеризованою водою і змішаним з вершками. Виготовляється із знежиреного молока. Рентабельність виробництва даного товару може досягати 30%, що робить його дуже привабливим для інвесторів.

Для продукту характерні: колір – від білого до світло-жовтого, смак – слабковиражений кисломолочний, ніжний вершковий, великий розмір зерна.

Деякі виробники воліють не відокремлювати технологічний пил при виробництві, що погіршує якість готового продукту, перетворюючи його на кашоподібну масу. Найбільше цінується продукт із великим, добре диференційованим зерном. Технологічна лінія ЕКОКОМ мінімізує кількість пилу завдяки оригінальним конструкторським рішенням.


Характеристики готового продукту:

- вміст вологи від 75 до 80%;

- жирність від 2 до 8%;

- вміст солі 1%.


Виробництво зерненого сиру (Концепція 1)

З апаратної ділянки знежирене пастеризоване при температурі 72-76°С і охолоджене до температури заквашування молоко надходить у сировиготовлювач DONI O Vat (3). Після закінчення процесу коагуляції готовий згусток розрізається поздовжньо і поперечно на кубики розміром від 8 до 12 мм, залежно від якості молока. Далі, при безперервному вимішуванні температуру плавно підвищують до 55-65°С для отримання стабільного сирного зерна.

Вільна сироватка відкачується через занурювану перфоровану плиту, якою укомплектований сировиготовлювач DONI O Vat (3). Далі, у сировоговлювачі проводять три цикли охолодження сирного зерна холодною пастеризованою водою, яка надходить з теплообмінника DONI Therm (1), в результаті чого зерно промивається і охолоджується до температури 4-6°С. Разом з останньою порцією промивної води зерно подається об'ємним насосом на дренажний барабан DONI Drainer (5), де відбувається відділення 98% води, а зерно надходить у змішувач DONI Сreamer (6), де протягом 10 хвилин відокремлюється волога, що залишилася. Після цього в змішувач подаються попередньо пастеризовані і охолоджені вершки з резервуару DONI Tank (7). Процес контролюється тензодатчиками, що входять до комплекту змішувача DONI Сreamer (6).

Після нетривалого вимішування продукт подається на дворядний автомат для фасування DONI Pack (8). Дуже важливо, щоб процес фасування тривав не більше 90 хвилин, щоб уникнути набухання зерна в вершках та його подальшого руйнування.

Продуктивність ділянки практично не обмежена і залежить тільки від можливостей фасувальних автоматів, обсягу та кількості сировиготовлювачів DONI O Vat (3). Наприклад, при безперервному виробничому циклі з наявністю 16 сировиготовлювачів DONI O Vat (3), кожен об'ємом по 18 000 л, і продуктивності фасувального обладнання 4 000 кг/год, добова продуктивність лінії здатна досягти 80 000 кг готового продукту.

Миття обладнання проводиться централізовано за допомогою автоматичної системи безрозбірного миття DONI ProCIP (9).

Подібна схема виробництва рекомендована для середніх та великих підприємств та пропонується лише з високим рівнем автоматизації (HLA).


Виробництво зерненого сиру (Концепція 2)

З апаратної ділянки знежирене пастеризоване при температурі 72-76°С і охолоджене до температури заквашування молоко надходить у сировиготовлювач DONI O Vat (3). Після закінчення процесу коагуляції готовий згусток розрізається поздовжньо і поперечно на кубики розміром від 8 до 12 мм, залежно від якості молока. Далі, при безперервному вимішуванні температуру плавно підвищують до 55-65°C для отримання стабільного сирного зерна.

Після цього сироватко-зернова суміш з сировиготовлювача DONI O Vat (3) подається в танк для промивання зерна DONI Cooling/Washing Tank (5).

Через теплообмінник DONI Therm (1) у DONI Cooling/Washing Tank (5) тричі подається пастеризована та охолоджена вода, внаслідок чого зерно промивається та охолоджується до температури 4-6°С. Промивна вода після першого та другого циклів відкачується через перфорований сектор у стінці резервуару DONI Cooling/Washing Tank (5). Разом з останньою порцією промивної води зерно подається об'ємним насосом на дренажний барабан DONI Drainer (6), де відбувається відділення 98% води, а зерно надходить у змішувач DONI Сreamer (7), де протягом 10 хвилин відокремлюється волога. Після цього в змішувач подаються попередньо пастеризовані і охолоджені вершки з резервуару DONI Tank (8). Процес контролюється тензодатчиками, що входять до комплекту змішувача DONI Сreamer (7).

Після нетривалого вимішування продукт подається на дворядний автомат для фасування DONI Pack (9). Дуже важливо, щоб процес фасування тривав не більше 90 хвилин, щоб уникнути набухання зерна в вершках та його подальшого руйнування.

Продуктивність ділянки практично не обмежена і залежить тільки від можливостей фасувальних автоматів, обсягу та кількості сировиготовлювачів DONI O Vat (3). Наявність у технологічній лінії танка для промивання зерна DONI Cooling/Washing Tank (5) дозволяє зменшити кількість сировиготовлювачів DONI O Vat (3). При безперервному виробничому циклі з наявністю 13 сировиготовлювачів DONI O Vat (3), об'ємом 18 000 л кожен, і продуктивності фасовочного обладнання 4 000 кг/год, добова продуктивність лінії здатна досягти 80 000 кг готового продукту.

Миття обладнання проводиться централізовано за допомогою автоматичної системи безрозбірного миття DONI ProCIP (10).

Подібна схема виробництва рекомендована для середніх та великих підприємств та пропонується лише з високим рівнем автоматизації (HLA).


Маючи успішний практичний досвід у виробництві зерненого сиру на багатьох заводах, ми надаємо ефективну технічну та технологічну підтримку при запуску обладнання та відпрацюванні технології.