x
e k o k o m

Про виробництво

На платформі єдиного науково-дослідного центру в Болгарії у 2000-х роках були послідовно створені сучасні виробничі бази ТМ "Lactina" (м. Банкя) та ТМ "EKOKOM Group" (м. Плевен). Власна колекція штамів молочнокислих бактерій та високий професіоналізм біохіміків та мікробіологів дозволили налагодити виробництво сухих ліофілізованих та глибокозаморожених заквашувальних культур прямого внесення для виробництва ферментованих молочних продуктів високої якості та відмінним смаковим букетом.


У науково-дослідному центрі постійно ведеться робота з виділення чистих культур молочнокислих бактерій, що включає вибір джерел, відбір зразків, посіви, дослідження біологічних властивостей виділених штамів з метою їх ідентифікації та визначення виробничої цінності (перевірка на ефективність, резистентність, чутливість до бактеріофагів).


Наступним етапом роботи є створення унікальних багатоштамових комбінацій молочнокислих та змішаних культур без методів генної інженерії, що дозволяють отримувати молочні продукти із заданими органолептичними та мікробіальними показниками, смаковими уподобаннями споживача, тривалим терміном зберігання, враховуючи сировинні особливості кожного окремого регіону.


Зважаючи на свою натуральність та екологічність, а також високу активність та фагостійкість, стабільно мінімальне пост-окислення, заквашувальні культури "Lactina" та "EKOKOM Group" успішно застосовуються на молокопереробних підприємствах Східної Європи, в країнах Балканського півострова та СНД.


Основні вимоги, що пред'являються до комбінацій бактерій, – це їх поєднання в заквасці, висока активність, стійкість до бактеріофагів, легке розчинення в сировині, сталість властивостей в процесі сквашування, рівномірне кислотоутворення, протеолітична активність, здатність до синерезису, резистентність до солі, стійкий стоп-ефект, робота в низькоякісній, термолабільній та сичужно-млявій сировині, виражені смакові характеристики готових продуктів, їх ароматика та тривалість термінів зберігання.


Принципами підбору культур є їхня придатність для виробництва заданого продукту з його специфічними властивостями; технологічні способи та температурні режими виробництва.


Зразки багатокомпонентних культур, що успішно пройшли всі етапи випробувань в лабораторних умовах, направляються в експериментальне виробництво молочних продуктів, що заквашуються, для подальшого вивчення органолептичних показників готових продуктів як перед охолодженням, так і після нього, включаючи провокаційні умови зберігання.


У серійне виробництво спрямовуються найперспективніші зразки заквашувальних культур, які отримали високу оцінку показників на усіх стадіях лабораторних і виробничих випробувань.


Схема виробництваСерійне виробництво ведеться відповідно до європейських норм та стандартів. Процес виготовлення багатоштамових заквасочних культур комп'ютеризований та проходить в асептичних умовах без застосування ручної праці. Контроль якості ведеться на всіх стадіях виробництва відповідно до принципів НАССР та системи безпеки ISO. Фахівці-виробники проходять регулярні кваліфікаційні тренінги та підтверджують на практиці свої професійні навички.